Filtroseparatory

Obszar zagrożony wybuchem wymaga zastosowania odpowiednich środków bezpieczeństwa. Urządzenia i materiały dostosowane do wymogów technicznych stref ATEX są odpowiednio oznaczone – symbolem “EX”.

Pokrowce SUM Antistatic Guard są przystosowane do instalacji w strefach zagrożenia wybuchem.

Płaszcz wykonany jest ze specjalistycznej tkaniny szklanej powlekanej przewodzącym PTFE (Teflon), a zastosowane elementy konstrukcji sprawiają,że pokrowce są w stanie odprowadzać ładunki elektrostatyczne z całej swojej powierzchni.

Dla naszego klienta z branży petrochemicznej wyprodukowane zostały pokrowce na filtroseparatory. Filtroseparatory to urządzenia wysokociśnieniowe o konstrukcji stalowej, spawanej. Zbiorniki te wykorzystują energię kinetyczną oczyszczanego strumienia gazu. Zanieczyszczony gaz wtłaczany do filtroseparatora przechodzi przez medium filtracyjne, na którym następuje kondensacja cząsteczek wody. Oczyszczony gaz przesyłany jest do dalszej obróbki, a woda spuszczana jest do odgazowywacza i zbiornika wody złożowej

Pokrowce SUM Antistatic Guard  doskonale sprawdzają się na instalacjach i urządzeniach pracujących w strefach EX w przemyśle chemicznym i petrochemicznym.