WHO WE ARE

Historia

Historia

Firma SUM od 1991 roku zajmuje się produkcją specjalistycznych izolacji szytych w formie pokrowców termoizolacyjnych. Dzięki wyjątkowej wszechstronności tej technologii oraz bogatemu doświadczeniu nasze produkty znajdują zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu, w niezliczonych aplikacjach i wersjach materiałowych.

SUM to przede wszystkim rzetelny i godny zaufania partner mogący się poszczycić wieloletnią współpracą z najbardziej wymagającymi klientami, którzy na co dzień korzystają z naszej obszernej wiedzy i know how, wsparcia technicznego i inżynieryjnego.

Od 2006 roku SUM obecny jest również w Polsce i pełni rolę niekwestionowanego lidera i prekursora technologii pokrowców izolacyjnych w naszym kraju. Dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym w skład którego wchodzą plotery tnące CNC, zinformatyzowany system monitoringu produkcji oraz kontroli jakości. Posiada własne biuro konstrukcyjno-projektowe gdzie wszelkie prace konstruktorskie prowadzane są w zintegrowanym środowisku CAD-CAM.

Jakość poparta certyfikatami

INDUSTRIAL AND COMMERCIAL EQUIPMENT!

Kompetencje

Kompetencje

SUM Poland to nie tylko produkcja, ale również pełne wsparcie i doradztwo techniczne. Doświadczona kadra inżynierska jest zawsze do dyspozycji Klienta, który może liczyć na właściwy dobór technologii, kalkulacje energetyczne, kalkulacje ROI, wizualizacje i projekty CAD, zdalne opracowanie projektów z wykorzystaniem technik skanowania 3D i wiele innych.

Zespół SUM Poland między innymi współtworzył nową normę PN-B-20106:2020-12 „Izolacja cieplna wyposażenia budynków i instalacji przemysłowych, Metody określania pola powierzchni izolacji” oraz prowadzi własne badania materiałowe i technologiczne w ramach projektów R&D – tak powstały między innymi serie SUM Fire Guard i SUM Heating Guard czy technologia termoizolacji dźwiękochłonnej. SUM Poland jest członkiem Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska, Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Przemysłowych oraz Polsko-Kanadyjskiej Izby Gospodarczej.

KOMPETENCJE I DOŚWIADCZENIE – 30 lat doświadczenia w termoizolacji demontowalnej na armaturze, instalacjach
i urządzeniach przemysłowych na całym świecie – od kanadyjskich rafinerii naftowych, poprzez turbiny w Meksyku
i głowice odwiertów w Australii po platformy wiertnicze na Oceanie Atlantyckim.

JAKOŚĆ I PRECYZJA – projektujemy przy pomocy najnowszego oprogramowania CAD /CAM oraz produkujemy na nowoczesnym parku maszynowym (cyfrowo sterowane plotery tnąco-znakujące, nowoczesne maszyny szwalnicze,
w pełni zautomatyzowana znakowarka mikroudarowa, i wiele innych) – to gwarantuje perfekcyjne spasowanie elementów.

WIEDZA I POTENCJAŁ – skuteczne rozwiązania i sprawdzone technologie dzięki wykorzystaniu doświadczenia
i umiejętności zespołu wykwalifikowanych specjalistów.

Jakość poparta Certyfikatami

Jakość poparta certyfikatami

Spółka SUM Poland, od samego początku swojego istnienia dba o najwyższe standardy zarządzania przedsiębiorstwem, a w szczególności o wysoką jakość dostarczanych produktów i świadczonych usług. Otrzymane certyfikaty są najlepszą wizytówką naszej firmy i dają gwarancje:

  • prowadzenia działalności produkcyjnej w najwyższym światowym standardzie jakości oraz zgodnie z wymaganiami i
    oczekiwaniami klienta – zarządzanie jakością (ISO 9001:2015);
  • dbałości o ochronę środowiska naturalnego – zarządzanie środowiskiem (ISO 14001:2015);
  • stałego rozwijania nowoczesnych technologii pozwalających na realizację procesów w bezpiecznych i ergonomicznych
    warunkach pracy – zarządzanie BHP (ISO 45001:2018).

POZNAJ NAS

PRZEWAGA DZIĘKI KOMPETENCJI

Zapraszamy do współpracy!

Zespół SUM POLAND

Co od nas otrzymujesz

IZOLACJA POD PEŁNĄ KONTROLĄ

Nasze pokrowce termoizolacyjne wyposażone są w systemy szybkich zapięć. Ich obsługa nie wymaga specjalnych kwalifikacji i umożliwia błyskawiczne dotarcie do izolowanego elementu – dzięki czemu izolacja w pełni pozostaje pod kontrolą pracowników.

GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA

Pracujemy w oparciu o szczegółowe analizy techniczne, używamy nowoczesnych narzędzi analitycznych, gwarantujemy optymalny wybór rozwiązań dla osiągnięcia celów i założeń Klienta.

WIELE
MOŻLIWOŚCI

Każdy pokrowiec termoizolacyjny jest dostępny w wielu wariantach do wyboru: antyelektrostatyczny (EX), z kablami grzewczymi, akustyczny, przeciwogniowy, chemoodporny, olejoodporny, wzmocniony mechanicznie. Wszystko to aby spełnić nawet najtrudniejsze wymagania klienta

OPINIE KLIENTÓW