Izolacja parnika i blanszownika

W naszej pracy często mamy okazję pierwszy raz zetknąć się z urządzeniami i technologiami stosowanymi w wąskiej domenie danego  przemysłu. Specjaliści ds. Opracowań Technicznych (SOT) pracujący w terenie niejednokrotnie przywożą rysunki techniczne maszyn, czy instalacji technicznych nie tylko interesujące ze względu na gabaryty, czy stopień skomplikowania, ale też jeśli chodzi o ich zastosowanie. Dzięki temu, że pokrowce termoizolacyjne SUM Guard są uniwersalne i wszechstronne, można je stosować w każdej gałęzi przemysłu, w niezliczonych aplikacjach i wersjach materiałowych

Jedną z takich ciekawych naszych realizacji była izolacja „parnika” i „blanszownika” u klienta z branży spożywczej. Urządzenia, w których przetwarzana jest żywność często charakteryzują się dużymi średnicami. Tutaj mieliśmy do czynienia z urządzeniami o powierzchni około 35 m2 i 28 m2.

Blanszownik

Wykonane przez nas kalkulacje energetyczne wykazały, że dzięki zastosowaniu pokrowców SUM Guard straty ciepła do otoczenia zostały ograniczone aż o 89% i pozwoliły zaoszczędzić blisko 1400 GJ energii rocznie!!!

Parnik

Dla osób obsługujących na co dzień takie urządzenie istotna jest możliwość kontroli procesu odbywającego się na linii technologicznej, dlatego w newralgicznych miejscach zostały zamontowane klapy umożliwiające błyskawiczny dostęp do urządzenia.

Z zapałem i entuzjazmem podchodzimy do takich projektów. Wprowadzamy skuteczne rozwiązania i sprawdzone technologie wykorzystując praktyczną wiedzę i doświadczenie całego  zespołu.