„Izolujemy wszystko i w każdych warunkach”

Musimy chyba zmienić nasz slogan reklamowy z „Izolujemy odpowiedzialnie” na „Izolujemy wszystko i w każdych warunkach”. Praca naszych techników obfituje w szereg sytuacji, gdzie wykonywanie pomiarów i montaż pokrowców jest utrudniony ze względu na specyficzne miejsce wykonywania zlecenia. Tak jest między innymi w komorach ciepłowniczych, gdzie prace izolacyjne są realizowane pod ziemią. 

Na zdjęciu widać właz do komory i „fragment” naszego kolegi biorącego wymiary. 

To może opowiemy coś więcej na temat specyfiki prac w komorach. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek czynności pracownik ciepłowni musi dokonać kontroli obecności gazów i temperatury w komorze ciepłowniczej. Często należy takie pomieszczenie porządnie wywietrzyć, aby temperatura wewnątrz spadła do minimum 40 stopni. Do pracy przy obsłudze komór może przystąpić zespół pracowników SUM Poland składający się co najmniej z 2 osób wykonujący pracę pod nadzorem pracownika przedsiębiorstwa energetycznego. Jedna osoba zawsze asekuruje na zewnątrz komory z utrzymaniem kontaktu wzrokowego lub głosowego z osobami pracującymi wewnątrz.

Sami widzicie, Nasi Specjaliście ds. Opracowań Technicznych nie mają lekko, ale co robić, gdy trzeba pilnie izolować armaturę nawet w takim miejscu?