Bezpieczeństwo i komfort pracy pracowników

Nie zapominajmy o ważnym aspekcie związanym z izolacją w postaci pokrowców termoizolacyjnych SUM Guard – dzięki ich stosowaniu wzrasta bezpieczeństwo i komfort pracy pracowników.
W jaki sposób?

Ochrona przed poparzeniem

➡️Chroni pracowników przed poparzeniem. Gorące podzespoły są odseparowane od otoczenia a tym samym nie ma ryzyka przypadkowego poparzenia. Odpowiedni dobór grubości i rodzaju izolacji sprawia, że temperatura na powierzchni pokrowca może zostać zredukowana do wymaganych przez Klienta i przepisy BHP bezpiecznych wartości niezależnie od parametrów pracy instalacji.

Brak ostrych zakończeń

➡️Pokrowce nie posiadają ostrych krawędzi, nie ma zagrożenia, że podczas obsługi dojdzie do skaleczenia. Zaprojektowane zostały do częstego montażu i demontażu, dlatego muszą gwarantować bezpieczne użytkowanie.

Bezpieczne materiały

➡️Materiały z których produkowane są pokrowce nie wydzielają pyłu więc nie ma możliwości zanieczyszczenia dróg oddechowych pracowników np. podczas montażu lub demontażu w trakcie prac serwisowych.

Redukcja hałasu nawet o 20dB

➡️Pokrowce SUM Guard redukują hałas izolowanych urządzeń technicznych takich jak: sprężarki, pompy, zawory parowe a także eżektory i rurociągi nawet o 20 dB. Dzięki zastosowaniu materiału dźwiękochłonnego w postaci maty wygłuszającej pokrowce pozwalają znacznie obniżyć poziom hałasu w otoczeniu.

Obniżenie temperatury otoczenia

➡️Technologia SUM Guard poprawa warunki pracy poprzez obniżenie temperatury otoczenia. Następuje zauważalna redukcja emisji ciepła do przestrzeni produkcyjnej. Przykładem są tu zakłady przetwórstwa tworzyw sztucznych, gdzie po zaizolowaniu grzałek wtryskarek następuje spektakularny spadek emitowanego ciepła na hale.

Zaufało nam wiele przedsiębiorstw i z wieloma z nich współpracujmy już kolejne lata realizując zadania izolacji armatury przemysłowej.