Zespół badawczo-rozwojowy BIR

SUM Poland posiada własny zespół badawczo-rozwojowy, który oprócz weryfikacji i testów materiałów składowych, pracuje nad ciągłym udoskonalaniem produktu oraz wprowadzaniem nowych rozwiązań funkcyjnych.
W 2016 roku powstał zespół badań i rozwoju nazwany po prostu BIR. Każdy z pracowników SUM może zostać członkiem grupy, wystarczy że przedstawi temat nad którym warto byłoby się zastanowić. Jednym z takich zagadnień są nowe tkaniny techniczne. Producenci tkanin często przysyłają nam próbki/bele nowych materiałów. SUM Poland stosuje sprawdzone materiały sprowadzane od europejskich i amerykańskich producentów, ale sukcesywnie prowadzi rozpoznania rynkowe proponowanych tkanin zarówno pod względem cenowym jak i jakościowym. Został stworzony segregator tkanin z kartami produktu i próbkami, który umożliwia szybsze porównanie tkanin obecnie stosowanych w firmie do produkcji pokrowców z możliwymi do wprowadzenia. Na polecenie zespołu BIR wystawiane są zlecenie na uszycie pokrowca testowego z nowej tkaniny.

I co istotne w tym całym procesie? Zbieramy również oceny i opinie naszych pracowników produkujących pokrowce. To też jest dla nas ważne! Takie działanie umożliwi nie tylko teoretyczne porównanie deklarowanych przez producenta właściwości materiałów, ale również przebadanie jego właściwości i zachowania na gotowym pokrowcu termoizolacyjnym SUM GUARD na każdym etapie: od produkcji aż po moment użytkowania.