Czy izolacja pokrowcami termoizolacyjnymi jest tak samo skuteczna, jak tradycyjna izolacja?

Zdarzają nam się jeszcze sytuacje, gdzie klient nie jest przekonany do tego, że izolacja demontowalna jest tak samo efektywna jak stała. No bo, czy takie pokrowce z tkanin technicznych są tak samo skuteczne jak wełna mineralna osłonię ta blachą? Oczywiście, ale o tym za chwilę! Wróćmy do niezdecydowanego klienta, przyzwyczajonego do izolacji stałej.

Bezpłatna kalkulacja energetyczna

Po wizycie w zakładzie przygotowujemy mu kalkulację energetyczną. Co ona zawiera?:

  • temperaturę pracy urządzenia i otoczenia,
  • szacunkową powierzchnię emisji ciepła,
  • straty przed i po zaizolowaniu
  • obciążenie roczne instalacji itd.

Na tej podstawie, biorąc pod uwagę koszt izolacji można obliczyć między innymi roczny zysk energii [MWh] oraz okres zwrotu z inwestycji. Dla większości klientów istotny jest ten ostatni parametr, czyli w jakim czasie zwróci mu się koszt zakupu pokrowców i kiedy pojawią się oszczędności (zysk energetyczny roczny [kWh])?.

Stopa zwrotu w przypadku pokrowców termoizolacyjnych SUM Guard wynosi średnio kilka miesięcy.

Liczby obiecują wiele, ale czy tak jest w rzeczywistości?                              

Klient przyciśnięty wysokimi rachunkami (a jeszcze w bliskiej perspektywie spodziewane są kolejne podwyżki) i potrzebą optymalizacji kosztów produkcji zamawia pokrowce na próbę. Wyznacza do izolacji daną instalację techniczną i potem skrupulatnie sprawdza efekty. Po kilku tygodniach domawia kolejne, aż okazuje się, że pokrowce SUM Guard są na każdym wydziale, linii produkcyjnej tego przedsiębiorstwa. Aż ma się wtedy ochotę powiedzieć: „A nie mówiłem”?! I wiemy, że jak będzie się firma rozbudowywać, to zleci nam izolacje kolejnych instalacji przemysłowych.

A wracając do pytania z początku naszego postu, czy izolacja pokrowcami termoizolacyjnymi jest tak samo skuteczna jak tradycyjna izolacja? Tak!!!. Sprawność izolacji, czyli to, jak dobrze ogranicza przepływ energii, oprócz jakości i precyzji wykonania, określają 2 konkretne parametry:  λ czyli współczynnik przewodzenia ciepła oraz jej grubość. Oba te parametry decydują o wynikowym oporze cieplnym osłony. Pokrowce SUM Guard charakteryzują się najwyższą skutecznością, gdyż każdorazowo, w zależności od warunków występujących w danym zakładzie, dobierana jest ich odpowiednia grubość , a zastosowane wypełnienia izolacyjne zawsze należą do najlepszych dostępnych na rynku.

Czy pokrowce SUM Guard mogą stanowić osobną izolację, czy mogą być uzupełnieniem izolacji stałej? Odpowiedz na oba pytania jest twierdząca. Najważniejsze, że klient ma wybór i może wybrać taką izolację, która odpowiada jego potrzebom.