Inwestując dziś w izolacje, jutro już oszczędzasz

Nie tylko zakłady produkcyjne, szeroko rozumiany przemysł, szukają natychmiastowych rozwiązań dających oszczędności energetyczne. Ceny energii dotykają wszystkich. Jeżeli na szczycie łańcucha została podniesiona cena, to oczywiste jest, że ten proces dojdzie do ostatniego ogniwa. Wyższe koszty wytwarzania produktu przekładają się na jego cenę. Przed podwyżką cen produkowanego przez siebie wyrobu lub świadczonej usługi  można chwilowo uciec szukając zamienników, tańszych surowców, tańszych sposobów dystrybucji, tylko że to jest możliwe do pewnego momentu. I chyba każdy się zgodzi, że kiedy zmniejszanie kosztów ma zauważalny wpływ na zmianę jakości sprzedawanego wyrobu, oferowanej usługi to jest to granica, której nie powinno się przekraczać.

Poprawa efektywności energetycznej to najbezpieczniejszy sposób redukcji kosztów, zaś redukcja strat ciepła to najszybciej zwracający się zabieg. To również eko-inwestycja. W tym kontekście nasze pokrowce termoizolacyjne między innymi obniżają zużycie paliwa potrzebnego do osiągnięcia i utrzymania wymaganej temperatury, a co się z tym wiąże,  redukują np. wydzielanie CO2, SO2, NOx i pyłu całkowitego.

Rachunek jest prosty. Inwestując dziś w izolacje, jutro już oszczędzasz, zmniejszając obciążenie wysokimi kosztami mediów, ale też dbasz o środowisko naturalne przyczyniając się do obniżenia emisji gazów cieplarnianych.