Konstruowanie pokrowców

Pomiary i dobieranie technologii

Tak naprawdę konstruowanie naszych pokrowców termoizolacyjnych SUM Guard zaczyna się już na etapie pomiarów. Technicy zbierają jak najwięcej danych, które potem przekażą projektantom. Nasi specjaliści do spraw opracowań technicznych działają niczym wywiadowcy. Muszą poznać potrzeby Klienta, poznać procesy zachodzące w i wokół izolowanego urządzenia i na tej podstawie tworzyć projekt i dobrać technologię. Jedno z pytań, jakie muszą zadać to jaki jest cel izolacji? Czy to mają być oszczędności energetyczne, ochrona przed zamarzaniem, zmniejszenie hałasu czy też zabezpieczenie pracownika przed przypadkowym poparzeniem? Oczywiście może to być kombinacja kilku czynników i wszystko zależy od danego zakładu produkcyjnego. Technicy oceniają również warunki pracy danego urządzenia technicznego jak na przykład rodzaj medium się w nim znajdującego, temperaturę otoczenia, czynniki chemiczne, czyli na jakie substancje może być narażony pokrowiec, potrzeba zainstalowania okienka/klapy do rewizji i innych czynników, które należy uwzględnić przy dobieraniu technologii wykonania pokrowca. Pomiary muszą również uwzględniać dodatkowe elementy, takie jak czujniki, podesty, wsporniki, śruby i inne detale. Technicy starają się również przewidzieć ewentualne problemy związane z użytkowaniem pokrowca.

Skuteczność pokrowców SUM Guard = odpowiednie dopasowanie

Po spisaniu tych wszystkich informacji i zrobieniu rysunków technicznych cała dokumentacja trafia do naszego zespołu konstrukcyjnego. Projektanci dopasowują konstrukcję pokrowca do indywidualnych wymiarów i budowy izolowanego urządzenia. Pracownicy starają się zaprojektować takie rozwiązanie konstrukcyjne, aby pokrowiec nie stwarzał problemów technologicznych i żeby można go było wygodnie i bezproblemowo zamontować. Projektanci mają świadomość, że skuteczność i wydajność pokrowców SUM Guard zależy od zapewnienia szczelnego, ścisłego, krótko mówiąc odpowiedniego dopasowania. Dużą uwagę przykładają do prawidłowego oznaczania elementów projektowanego pokrowca. Osłony SUM Guard projektowane są przy pomocy najnowszego oprogramowania CAD/CAM.

Połączenie naszej wiedzy, najnowszych zdobyczy technologii i konsultacje z Klientem gwarantują skuteczną, bezpieczną i długotrwałą izolację.