Gdzie produkujemy pokrowce?

Chcielibyśmy Państwu przedstawić kilka ciekawostek i faktów związanych z miastem Łódź, gdzie już od ponad 15 lat firma SUM Poland funkcjonuje. Tutaj w centrum kraju mamy siedzibę i zakład produkcyjny. Dogodna lokalizacja sprawia, że szybko docieramy do naszych Klientów z najdalszych zakątków Polski

EX NAVICULA NAVIS – Z ŁÓDECZKI ŁÓDŹ

Ale wróćmy do informacji związanych z tym przemysłowym miastem. Dewiza Łodzi brzmi:
EX NAVICULA NAVIS – Z ŁÓDECZKI ŁÓDŹ – i trafnie wyraża fenomen rozwoju miasta.

W 1821 roku osada fabryczna Łódź, wtedy Łódka, liczyła 767 mieszkańców. Niecałe 100 lat później, przed wybuchem I wojny światowej miasto osiągnęło pół miliona ludności. Łódź, zwana polskim Manchesterem, stała się największym ośrodkiem przemysłu włókienniczego w Królestwie Polskim i drugim po Moskwie centrum włókiennictwa w Imperium Rosyjskim.

Andrzej Wajda, absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej, przenosząc na ekrany w 1974 roku powieść Reymonta „Ziemia obiecana”, nie musiał budować dekoracji. Dziewiętnastowieczne miasto i jego fabryki po prostu istniały, funkcjonowały i były gotowym planem filmowym. 

Nic więc dziwnego, że właściciel SUM Poland otworzył zakład produkcyjny w mieście mającym taką historię, a przede wszystkim zaplecze w postaci wykwalifikowanych pracowników. Od 2019 roku siedziba i zakład produkcyjny mieści się w zabytkowy kompleksie fabrycznym Maksa Wilczyńskiego i Jakuba Hirszberga przy alei Kościuszki 23/25.

Budynki od zawsze miały charakter przemysłowy i przeznaczone były na fabrykę produkującą artykuły dziewiarskie. Po II wojnie światowej mieściły się tu zakłady odzieżowe Dresso, które w latach swojej największej świetności ubierały nawet naszą kadrę olimpijską. Obecnie w odnowionym kompleksie fabrycznym zbudowanym w kształcie ogromnej podkowy znajduje się wiele firm, również szwalnie, kontynuujące tradycje tego miejsca. Obiekty znajdują się w ewidencji zabytków. Z daleka widać na szczycie środkowego budynku podświetlaną w nocy datę powstania kompleksu: 1892, co oznacza, że mury mają 130 lat.

A na koniec możemy się pochwalić, że Łódź jest jedynym polskim miastem wyróżnionym w prestiżowym rankingu National Geographic Traveler. Jedno z najważniejszych pism podróżniczych na świecie doceniło metamorfozę Łodzi i poleca nas jako jedno z 25 miejsc na całym świecie do odwiedzenia w 2022 roku.

https://www.national-geographic.pl/artykul/lodz-znalazla-sie-na-liscie-25-wyroznionych-destynacji-best-of-the-world-2022-national-geographic