Ochrona przed poparzeniem

W naszym blogu pokazujemy Państwu jakie korzyści w postaci oszczędności energetycznych daje montaż pokrowców termoizolacyjnych na armaturze,  a to przecież nie jedyna ich zaleta. Konkretnie chodzi o bezpieczeństwo pracy – ochrona pracowników przed poparzeniem. W wielu zakładach produkcyjnych, w których realizujemy montaż pokrowców SUM Guard, występuje na urządzeniach i instalacjach technicznych wysoka temperatura. Tak na przykład jest w przemyśle przetwórstwa, gdzie praca wtryskarek, pras, grzałek i głowic ekstruderów, cały ten proces przetwarzania, przebiega w bardzo wysokich warunkach termicznych. W takich uwarunkowaniach występuje znaczne ryzyko przypadkowego poparzenia.

W jaki sposób projektujemy pokrowce termoizolacyjne, aby otrzymać  bezpieczną temperaturę na powierzchni, wynoszącą maksymalnie 40 stopni, kiedy urządzenie przykładowo osiąga podczas swojej pracy 150-180° C?

Odpowiedni dobór grubości i rodzaju izolacji sprawia, że temperatura na powierzchni pokrowca może zostać zredukowana do wymaganych przez Klienta i przepisy BHP bezpiecznych wartości niezależnie od parametrów pracy instalacji.

Pokrowce SUM Guard to skuteczna ochrona pracowników przed poparzeniem. Gorące podzespoły są odseparowane od otoczenia a tym samym nie ma ryzyka przypadkowego poparzenia.