Pokrowce SUM Guard – skuteczna izolacja dennic autoklawów

Przedstawiamy Państwu jedną z ostatnich realizacji. Nasz Klient, wiodący producent w branży materiałów ściennych, powierzył nam izolacje urządzeń w swoich zakładach produkcyjnych.

W przedsiębiorstwie oprócz standardowych instalacji parowych takich jak zawory, filtry, zasuwy, zostały zaizolowane dennice autoklawów. Temperatura pracy tych kopuł to 180°C – 200°C.

Średnica kopuł ponad 2 metry

Wyzwaniem była nie tylko duża średnica kopuł, która przekraczała ponad 2 metry, ale również dobranie odpowiedniego systemu mocowań aby pokrowiec się z tych drzwi nie zsuwał. Obracanie się dennicy o kilkanaście stopni, w trakcie jej pracy, dodatkowo utrudniało dobranie odpowiedniej technologii.

Nasze doświadczenie w projektowaniu oraz produkcji izolacji przemysłowych na urządzenia specjalnego zastosowania i tym razem nie zawiodło. Skład materiałowy i konstrukcja pokrowców zostały dobrane tak, aby spełnić wysokie wymagania techniczne i jakościowe. Ważna była ergonomia użytkowania pokrowców – musiały być proste, wygodne w obsłudze oraz nie utrudniać codziennej obsługi autoklawów.

Chętnie podejmujemy się trudnych wyzwań, opracowujemy prototypy, tworzymy nowe rozwiązania i wspieramy naszych Klientów swoją wiedzą.