Pokrowce SUM Maintenance Guard w komorach ciepłowniczych

Sezon grzewczy w pełni, więc przedsiębiorstwa ciepłownicze dokładają starań, aby ciepło dotarło nawet do najdalszych odbiorców. W ostatnich latach nastąpiła intensywna modernizacja sieci przesyłowych. Firmy z branży energetycznej inwestują w projektowanie i budowę sieci ciepłowniczych z materiałów preizolowanych.
A co armaturą i orurowaniem znajdującym się w istniejących już komorach?
Często te elementy nie są zaizolowane. Powoduje to nie tylko wzrost temperatury powietrza w pomieszczeniu, ale przede wszystkim są to realne straty energii

Pokrowce SUM Maintenance Guard skutecznie ograniczają straty ciepła w komorach ciepłowniczych i podnoszą efektywność zarówno starych jak i nowo wybudowanych linii przesyłowych.

Zapewniają szybki dostęp do armatury w razie prac serwisowych lub w trakcie awarii. Pracownicy ekip remontowych nie tracą już cennego czasu na przewietrzenie komory przed wejściem do niej.
Pokrowce dzięki swojej wytrzymałości mechanicznej wykazują odporność na zalanie wodą lub solanką. Tak, solanką‼️ Często komory ciepłownicze umiejscowione są w ciągu komunikacyjnym, czyli bezpośrednio pod ulicą. W okresie zimowy zanieczyszczona olejami, solą i innymi chemicznymi substancjami woda ścieka do komory, zalewając pokrowce.

Trwałość pokrowców sprawia, iż jest to skuteczna izolacja na lata.
Okres eksploatacji wynosi średnio ‼️10 lat‼️

Oznakowanie pokrowców – kolorowe paski ułatwiające identyfikacje

W ostatnich kilku latach wprowadziliśmy specjalne oznakowanie naszych pokrowców ułatwiające pracę pracowników obsługujących sieć ciepłowniczą. Zostały użyte paski w kolorze niebieskim oraz czerwonym oznaczające zasilanie lub powrót. To kolejna modyfikacja wprowadzona na życzenie Klienta, ułatwiająca szybki montaż i demontaż pokrowców.
Jako SUM nie tylko zapewniamy najwyższej jakości rozwiązania, ale również jesteśmy elastyczni i zawsze bierzemy pod uwagę potrzeby naszych Klientów!