Pokrowce SUM Poland w Brazylii !!!!!

Pokrowce SUM można znaleźć w wielu zakątkach Europy, Ameryki Północnej i Ameryki Południowej. Właśnie na tym ostatnim wymienionym kontynencie, a dokładnie w Brazylii znajduje się zakład produkcyjny, dla którego zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy pokrowce z linii SUM Chemical Guard.

Nasz zespół inżynierów kolejny raz z sukcesem zrealizował zdalnie cały projekt na podstawie plików i informacji podesłanych przez Klienta. Wszelkie prace konstruktorskie prowadzane były w zintegrowanym środowisku CAD-CAM.

Układ SKID

Jakie było przeznaczenie pokrowców SUM Guard? Dla Klienta priorytetem było zabezpieczyć armaturę i ograniczyć straty energii na dwóch modułowych instalacjach technologicznych w systemie skidowym (układy SKID).

Co to jest ten modułowy skid procesowy? Jest to system technologiczny umieszczony w ramie pozwalającej na łatwy transport całości. Pojedynczy skid może zawierać kompletną instalację technologiczną. Oczywiście istnieje także możliwość połączenia wielu skidów procesowych i utworzenia większych instalacji. Taką metodą może nawet powstać cały mobilny zakład produkcyjny.  Dzięki systemowi skidowemu drogie zbiorniki magazynowe, zbiorniki ciśnieniowe i wymienniki ciepła mogą zostać zamontowane na podwyższeniu, zapobiegając w ten sposób ewentualnym awariom spowodowanym wysoką temperaturą, czy działaniem czynników chemicznych.

Tak więc nasz Klient posiadający  takie modułowe skidy procesowe wraz z dopasowanymi do instalacji pokrowcami termoizolacyjnymi wielokrotnego użytku może bezproblemowo w dowolnym momencie przenosić produkcje w wybrane przez siebie miejsce. Kto wie, w jakim egzotycznym kraju znajduje się teraz ta cała linia produkcyjna, a wraz z nią pokrowce SUM Guard?