Sprawność obsługi pokrowców termoizolacyjnych

Czasami Klienci zadają nam pytanie, czy ich pracownicy dadzą radę samodzielnie zdejmować i ponownie zakładać pokrowce na urządzeniach? Oczywiście, że tak!!! Nie będą mieli z tym najmniejszego problemu, zwłaszcza, że nasi technicy dokonują instruktażu z obsługi izolacji, aby po ich wizycie nie było wątpliwości, jak użytkować pokrowce SUM Guard.

Sprawność obsługi izolowanych urządzeń

Przede wszystkim pracownicy dokonujący montażu lub demontażu pokrowców nie muszą posiadać specjalnych kwalifikacji. Pokrowce termoizolacyjne są z góry zaprojektowane do częstego montażu i demontażu bez użycia jakichkolwiek narzędzi – wyposażone w systemy szybkich i wygodnych zapięć, łatwe do uchwycenia. Na czas zdjęcia z izolowanych elementów pokrowce termoizolacyjne zajmują niewiele przestrzeni, są lekkie i wygodne w przenoszeniu.

Dodatkowo nasze osłony posiadają tabliczki identyfikacyjne ułatwiające obsługę. Na tabliczce znaleźć się mogą dowolne informacje dotyczące pokrowców wymagane przez Klienta np. jego nazwy własne, lokalizacja, dział, numeracje aparatury itp. Zdarza się, że pokrowiec na jedno urządzenie może składać się z wielu elementów i wówczas dla ułatwienia tworzymy „mapki” z rozmieszczeniem i oznaczeniem poszczególnych części. W końcu jedną z najważniejszych funkcji pokrowców ma być umożliwienie łatwego i szybkiego dostępu do zaizolowanej armatury czy urządzeń.

Dla pracowników działu utrzymania ruchu i osób kierujących zakładem produkcyjnym istotną korzyścią ze stosowania demontowalnych osłon jest redukcja czasu przeglądów, remontów i napraw o czas montażu/ demontażu występujący w przypadku stosowania izolacji stałej. Czas to pieniądz, więc im krótsze przestoje i zakłócenia w procesie produkcji, tym mniejsze straty dla firmy.

Pokrowce SUM Guard to sprawność obsługi izolowanych urządzeń i możliwość zachowania pełnej kontroli nad procesami technologicznymi w zakładzie.