Technologia SUM Guard cz. 10

Pokrowce SUM Guard to nie tylko izolacja

Dzięki dedykowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym pełnią szereg dodatkowych funkcji. Poznajcie Państwo SUM Heating Guard – pokrowce z systemem grzewczym.

✅ Pokrowce SUM Heating Guard, poza funkcją izolacyjną, stanowią system ochrony przed krystalizacją i zamarzaniem.
✅ Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie musi być utrzymana odpowiednia temperatura.
✅ Z powodzeniem zabezpieczają urządzenie przed spadkiem temperatury poniżej zadanej wartości.

System plug&play🔌 w pokrowcach SUM Heating Guard

Powyższe funkcje spełniają dzięki temu, że zostały wyposażone w okablowanie grzewcze oraz elektroniczny termostat z przewodem zasilającym (system plug&play)🔌
Co warte podkreślenia, pokrowiec można bez trudu, błyskawicznie zdemontować z urządzenia i uzyskać do niego swobodny dostęp (np. na czas prac serwisowych).

Pokrowiec termiczny SUM Heating Guard składa się z dopasowanego wymiarowo pokrowca termoizolacyjnego wyposażonego w system szybkich zapięć klamrowych lub rzepowych. Pokrowiec może być wykonany z różnego rodzaju tkanin technicznych odpowiednich dla konkretnych warunków eksploatacyjnych – wodoodporne, chemoodporne, ogniotrwałe, antystatyczne itp.

Moc grzewcza pokrowca SUM Heating Guard

Drugim elementem składowym jest niezależna instalacja grzewcza oparta o przemysłowe samoregulujące przewody grzewcze zamocowane w specjalnym systemie szlufek. Za sterowanie odpowiedzialny jest cyfrowy termostat w obudowie IP66 przymocowany do płaszcza pokrowca, który oprócz standardowych i podstawowych funkcji oferuje również możliwość zintegrowania z lokalnymi systemami monitorującymi, posiada funkcje alarmu, blokady nastaw chronionej hasłem i wiele innych. Moc grzewcza pokrowca standardowo wynosi 1500W lecz dzięki modułowym rozwiązaniom istnieje możliwość wykonania systemu o innej, zgodnej z oczekiwaniami Klienta. Co więcej, modułowy koncept konstrukcyjny pozwala na bardzo łatwy, bezinwazyjny i niezależny serwis systemu grzewczego i pokrowca nawet z całkowitą wymianą elementów grzewczych czy zmianą ich mocy.