RTO

Nasi Specjaliści ds. Opracowań Technicznych odwiedzają coraz to nowe zakłady produkcyjne i natykają się na kolejne interesujące urządzenia. Ostatnio technicy montowali pokrowce termoizolacyjne SUM Guard na wymienniku, kolektorach, kanałach wentylatora i wentylatorze instalacji RTO. I właśnie ta aparatura wzbudziła nasze zaciekawienie na tyle, że trochę na ten temat poczytaliśmy. Co kryje się pod tym tajemniczym skrótem RTO?

Instalacja RTO to nowoczesne urządzenie pozwalające na oczyszczanie spalin z lotnych związków organicznych (LZO), jak również benzoalfapirenu (BaP). Sam skrót RTO, związany z angielską nazwa Regenerative Thermal Oxidizer tłumaczy się jako Regeneracyjny Termiczny Dopalacz Spalin. Instalacja RTO to najbardziej efektywne energetycznie urządzenie oczyszczania spalin z lotnych związków organicznych.

I tutaj wielkie brawa, bo nowoczesna, energooszczędna infrastruktura to inwestycja w walce o czystsze powietrze. Cieszymy się, że firmy zwracają coraz większą uwagę na wpływ, jaki wywierają na środowisko naturalne, w którym żyjemy i pracujemy.