Doskonałe uzupełnianie izolacji stałej – pokrowce SUM Guard na głowice zaworów i filtrów

Już kilkakrotnie pisaliśmy i pokazywaliśmy, jak perfekcyjnie izolacja miękka w postaci pokrowców termoizolacyjnych uzupełnia izolację stałą. Tak jest i tym razem. W zakładzie produkcyjnym, w pompowni oleju zastaliśmy,  tu musimy przyznać, bardzo porządnie wykonaną izolacje stałą i jak często w takich przypadkach, występujące „odkryte” głowice zaworów i filtrów. Powód jest oczywisty – są to elementy armatury przemysłowej, do której powinien być zachowany swobodny dostęp, więc nie można je zamknąć w blasze. Takich odkrytych, niezaizolowanych fragmentów instalacji technicznej w tym zakładzie produkcyjnym, w pompowniach i kotłowni było naprawdę wiele. Dokładna inwentaryzacja pokazała, że są to konkretne ilości armatury, które generują straty ciepła, a to już przekłada się na określone kwoty.

Czy jest jeszcze w Polsce zakład, który może sobie pozwolić na taki brak oszczędności energii przy dzisiejszych cenach mediów? No właśnie.

Na wszelkie typy zaworów, zasuw, połączeń kołnierzowych i nie tylko, gdzie nie można zastosować izolacji stałej, dedykowane są pokrowce SUM Guard.

Jedną z podstawowych funkcji naszych pokrowców jest możliwości wielokrotnego, łatwego i szybkiego  demontażu oraz ponownego montażu.